XXI Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce Od 4 lipca do 29 sierpnia w Warszawie trwa XXI Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce. Festiwal jest niezwykle popularny i z roku na rok przyciąga coraz więcej publiczności, a wśród nich znajdują się nie tylko amatorzy jazzu. Z racji miejsca organizacji, wydarzenie cieszy się niesłabnącą sympatią mieszkańców Warszawy, jak również turystów polskich i zagranicznych. Podczas tegorocznej edycji na scenie wystąpią muzycy z USA, Izraela, Włoch, Austrii, Polski, Norwegii, Danii, a także Kuby.


Obchody festiwalu w tym roku

Od przeszło 20 lat w festiwalu biorą udział muzycy i słuchacze w różnych przedziałach wiekowych, przez co program imprezy jest zróżnicowany pod względem artystycznym. W wakacyjne dni na Starym Mieście pojawią się wykonawcy muzyki jazzowej już dobrze znani publiczności, jak i niedawno odkryte talenty. Po raz pierwszy na festiwalu zaprezentują się wielkie sławy swingu, takie jak: Scott Hamilton, Duffy Jackson, Dr. Lonnie Smith. Ze świeżo odkrytych talentów będzie można usłyszeć i ocenić miedzy innymi: Alfredo Rodrigueza, Grace Kelly, Kylea Eastwooda, Avishai Cohena, Hiromi.
Wśród znanych polskich artystów wystąpią: Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Włodek Pawlik, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Adam Bałdych, Paweł Kaczmarczyk, The Quartet, String Connection, Laboratorium, Dream Team, Marcin Wasilewski Trio.
 
XVII Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce


 Poniżej program festiwalu:

http://www.jazznastarowce.pl/index.php?a=festiwal-jazz-na-starowce-program

Komentarze